• Київ, вул. Антоновича, 51
  • +34622276728
  • Київ, вул. Антоновича, 51
  • +34622276728

Захист жінок

  • Захист жінок

Вдарив жінку – в тюрму без зайвих ускладнень і суперечок – чи є такі випадки в Україні? Адже в багатьох країнах Євросоюзу, наприклад, в Іспанії, все відбувається саме так. Чоловіка, який посмів підняти руку на жінку, відразу карають, при цьому можуть і посадити. Виправдань таким його діям практично немає. І ніхто не буде говорити постраждалій щось на зразок: «сама винна», «б’є – значить любить», «випадково зірвався, на перший раз можна пробачити» і т. п. Тут без варіантів – якщо вдарив, повинен відповісти за такий ганебний вчинок.

Знайому в Україні систематично бив чоловік. Коли вона пішла від нього і спробувала почати нове життя в Іспанії, він приїхав за нею, щоб відновити їх стосунки. У припадку агресії вдарив колишню дружину в обличчя. Але не усвідомлював при цьому, що в Іспанії вона знаходиться під надійним захистом від чоловічого насильства. Зараз цей чоловік відбуває заслужене покарання.

А в цей же час в Україні безліч жінок соромляться навіть розповісти про те, що вони є жертвами домашнього насильства. І часто страждають, роблячи вигляд, що все в порядку. Цим дуже допомагають своїм домашнім мучителям, які, відчувши безкарність, вдаються до насильства знову і знову. Українське законодавство в сегменті захисту жіночих прав необхідно допрацьовувати, посилюючи запобіжні заходи для домашніх тиранів. Щоб жінки України відчували такий же рівень захисту, як і в розвинених країнах Європи. А поки цього немає, кожна жінка, яка стала жертвою власного чоловіка, потребує підтримки. Щоб її отримати, необхідно в першу чергу усвідомити, що проблема – не в ній. Що будь-яке фізичне насильство – це нонсенс. Що мовчати і чекати змін з боку жорстокого агресора безглуздо. Що навіть зараз, за нинішніх умов у своїй державі, є сенс відстоювати себе, щоб стати захищеною європейської жінкою, на стороні якої Закон, психологічна підтримка, допомога і розуміння з боку громадськості.